Blog Sayfamız

Beyaz Melek Blog Sayfamız

Bu sayfamızda masajın faydaları ve masaj hakkında haber, duru bilgilerine ulaşabilirsiniz beyaz melek olarak müşterilerimize kaliteli hizmet sunabilmek için sitemize blog sayfası oluşturduk.

˃˃ Ayak Masajının Sağlığımıza Olumlu Etkisi

Gün içinde sürekli oturarak iş yapan kimselerde ve de tam tersine ayakta çalışanlarda ayaklarda zamanla şişme meydana gelebilmektedir.

˃˃ Düzenli Masajın Faydaları

Masaj günümüzde tıbbın tamamlayıcısı olarak bilinen bir tedavi yöntemidir. Birçok hastalıkta standart tedavi masajla desteklendiği taktirde olumlu sonuçların ortaya çıkması kaçınılmazdır.

˃˃ Fizik Tedaviye Masajın Katkısı Nedir?

Yaralanma, Ameliyat ve hastalık sonrası vücudunuzun eski sağlığına kavuşması daha doğrusu önceki yapmış olduğunuz şeyleri tekrar yapmanız için yeni yolların bulunmasına Fizik tedavi denir. Fizik tedavi demek güç ve hareketliliği rehabilitasyon ile kazanmak demektir.

˃˃ İş Stresinden Masajla Uzaklaşmayı Deneyin

Masaj yüzyıllardır hem rahatlatıcı hem de tedavi süreçlerine yaptığı olumlu etki sebebiyle insanların her zaman ihtiyaç duyduğu bir rahatlama metodu olarak günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde bakkal dükkanı gibi hızla açılmakta olan masaj salonları hepimizin aşikar olduğu bir durumdur. Masajın ruhsal ve fiziksel açıdan oldukça önemli bir konumu vardır. Günümüzde çalışma şartlarının ağır olması hepimizin malumu.

˃˃ Masaj Hizmetinde Profesyonel Kurum Seçmenin Önemi

Hizmet alırken birçok noktaya dikkat etmek gerekir. Profesyonel olmayan kurumlardan alınan hizmetler çoğu zaman sizleri memnun etmeyecektir. Bu sebeple hizmet alacağınız kurumu hizmet almadan önce iyi bir araştırma sürecinden geçirmeli ve artılarını eksilerini iyi bir şekilde değerlendirmelisiniz. Masaja rahatlamak için giderken daha stresli bir şekilde dönmek istemiyorsak profesyonel kurumlardan hizmet almalıyız. Bunun için internetten araştırmalar yapabilir ve kurumlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

˃˃ Masajın İnsan Üzerindeki Ruhsal ve Fiziksel Olarak Yararları  

Masaj bir ihtiyaç hatta hatta düzenli periyotlarda yapılması gereken bir tedavi şeklidir. Masajla hasta olan organın eski durumuna dönebilmesi için yapılan terapilerdir. Masajlar spor kulüplerinde, kaplıcalarda, fizik tedavi merkezlerinde uygulanır. Masajın birçok etkisi vardır. Bunlardan birincisi mekanik etkisidir. Yani kaslarda yaşanan sorunlarda o sorunun aşılmasında , kastaki problemin giderilmesinde, gergin olan kasların gerginliğinin azalmasında etkilidir.

˃˃ Masajın Kan Dolaşımı Bozukluğuna Etkileri

Kan dolaşımı bozukluğu: Stres, çok dar kıyafetler giymek, düzensiz ve yetersiz beslenmek, egzersiz yapmamak ve damar sertleşmeleri sonucunda kan dolaşımı bozulur ve dokulara yeterli oksijen taşınamaz. Bu nedenle yorgunlu, halsizlik, kaslarda ağrı, dikkat dağınıklığı, iştahsızlık ve hafıza kayıplarına neden olur. Masajın kan dolaşımı bozukluğuna olan etkileri kanıtlanmıştır.

˃˃ Masajın Kaslar Üzerindeki Olumlu Etkisi

Masajın vücudumuza doğrudan ve dolaylı olmak üzere birçok etkisi bulunur. Vücudumuza masaj uygulayarak dolaşım sistemi üzerinde olumlu etkiler bırakmak mümkündür. Vücudumuza uyguladığımız klasik masajın kan ve lenf dolaşımı açısında olumlu derecede etkileri bulunmaktadır.

˃˃ Masajın Psikolojik Etkisi İle Rahatlayın

Çok eski dönemlere dayanan ve geçmişten bu yana herkes tarafından sevilerek yaptırılan masaj, vücut için son derece önemli bir eylemdir. Hem vücutta yer alan kasların gevşemesi hem de psikolojik olarak gevşemek etkili bir masajın en iyi sonuçlarından bir tanesidir. Belirli bir yaş grubundan sonra her ay ya da haftalık olarak düzenli bir şekilde masaj yaptırmak gerekir. Özellikle de yoğun bir yaşamın temponuz varsa ve iş stresi ile çok yakından ilgileniyorsanız, masaj her anlamda size iyi gelecek olan bir işlemdir. Düzenli olarak yapılan masajın hem fiziksel hem de psikolojik açıdan rahatlamaya yol açtığı kesindir. Bu nedenle düzenli olarak masaj yaptırmak hayatınızın odak noktalarından birisi olmalıdır.

˃˃  Profesyonel Masaj Sırt Ağrılarına İyi Geliyor

Masaj yapmak veya yaptırmak, geçmişte kökeni olan bir işlemdir. Her türlü acıya ve ağrıya iyi geldiği bilinen masaj, farklı türlere ayrılıyor. Her türün bir yere tedavi etmesi de en güzel taraflarından bir tanesidir. Masaj, hem psikolojik olarak hem de bedenen yani fiziksel olarak pek çok ağrıya ve hastalığa iyi geliyor. Bağışıklık sistemini düzene sokan, metabolizma ve sindirim sistemini hızlandıran, stresten uzak tutan ve yorgunluğu aldığı bilinen masaj, profesyonel olarak yaptırıldığında çok daha pozitif sonuçlar elde etmeye yarıyor.